Ara Dantel Motif Tasarımı

Ara dantel talep edilen motifler ile örülebilir. Bu motifleri bize çizim olarak gönderebilirsiniz. Ya da bize motif çizim taleplerinizi sayfa sonundaki form ile iletebilirsiniz.

Formda talep ettiğiniz ara dantelin boyu, motifin resmi ya da motif tasarımı yapılıp çizilecek ise bunlar belirtilir. Bize ilettiğiniz motifler incelenir ve modellemeye başlamadan önce, tasarım ve dantel modelleme ücreti talep edilir. Yapılan tasarım ve modelleme sonrası yapılan örgü modeli, 90 derece üsten görünümü ile yanında bir cetvel ile resmi çekilerek sizinle paylaşılır. Talep ettiğiniz ürünü size kargo ile gönderebiliriz. Yahut resimde gördüğünüz modeli talep ediyorsanız eğer, istenilen uzunlukta sipariş verebilirsiniz.

Sipariş ödeme alındıktan sonra başlanır. Uzunluğu seçebileceğiniz bir ürün sayfa bağlantısı e-mail adresinize gönderilecektir. Sadece size özel bu şifreli sayfadan alım yapabilirsiniz. Alım yapıldıktan sonra belirttiğiniz tarihten önce ürün gönderilecektir. Eğer ürünün örgüsü daha uzun sürecek ise bu size bildirilir. Bu nedenle tarih bilgisi daha önce tarafımızdan herhangi bir gecikme yaşanmaması için incelenecektir. Bu bilgiyi lütfen giriniz.

Motif  Tasarım Süreci

Motif Çizmi

Boyutlandırma

El İşleme Şablonu

Tasarım süreci, motif çizimi ile başlamaktadır. Eğer motifiniz var ise bize gönderebilirsiniz. Yok ise biz temel olarak anadolu uygarlıklarında belli dönemleri simgeleyen, kilim ve halı gibi desenlerde bulunan figürlerden çizimler yapabiliriz ya da daha modern figür çalışmaları talep edebilirsiniz.

Motif çizimi bitikten sonra boyutlandırma yapılır. Dantelin boyu ve motifin bu boy içindeki yeri belirlenir. Yatay ve dikey karelerin dolu kısımları motifin şeklini ortaya çıkartır.

Motifin sadece bu karelerdeki dolgu çalışması yapılarak dantel örücünün bu çizimi temel alarak sayı ile örgüye başlaması için bir çıktı alınır. Bu çıktı kullanılarak ölçekli bir çalışma yapılır.

Kenar ve Ana Motif Boşluk İçin Figür Çalışması

Kenar ile ana motif arasında boşluk olabilceği gibi yanda inceleyebileceğiniz küçük figüratif örme çalışmaları yapılabilir. Bu çalışmalar  bazı motiflerin önüne geçebileceği gibi bazı motifleri de tamamlayıcı olabilir.

Eğer bu tür bir çalışma yapılmasını istiyorsanız daha önce belirlediğimiz tasarım kodlarını fromda belirterek bir çalışma talep edebilirsiniz. Motif ve kenarın boş kalmasını istiyorsanız lütfen belirtin.

Figür 01

Figür 02

Figür 03

Figür 04

Figür 05

Ara Dantel Motif Tasarım Talep Formu

Ana Motif Çalışması
Kenar ve Ara Motif Arası Çalışmasıdır
https://elisleme.com/urun-kategori/tig-isi/kenar-oyalari/

Not: Motif tasarım örülürken, model uzunluğu motifin şekline göre değişir. Genelde bir motifin simetrisi alınarak kullanılır ya da sıralı halde. Mümkün olan en kısa uzunlukta modelleme yapılır.